• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KML. Jeżeli chcesz otworzyć plik KML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Google Earth Keyhole Markup Language Format N/A

Co to jest plik KML?

Plik KML zapisuje informacje o modelowaniu geograficznym w formacie XML. Zawiera punkty, linie, wielokąty i obrazy. Pliki KML służą do identyfikacji i oznakowania lokalizacji, tworzenia różnych kątów widzenia kamery, nakładania tekstur i dodawania treści HTML.

Pliki KML były pierwotnie używane przez oprogramowanie do mapowania Keyhole opracowane przez firmę Keyhole, Inc. Firma została przejęta przez firmę Google w 2004 r., A pliki KML są obecnie używane przez program Google Earth i inne programy do przeglądarek Ziemi.

Możesz otworzyć plik KML w Mapach Google, udostępniając go w internecie, a następnie wpisując adres URL w polu wyszukiwania Google Maps. Jeśli na przykład masz plik KML pod adresem http://mywebsite.Com/myfile.Kml, wpisz ten adres URL w polu wyszukiwania Google Maps, aby go wyświetlić.

Możesz też samodzielnie skonstruować adres URL w Mapach Google, prefiksując adres URL pliku KML za pomocą http://maps.Google.Com/maps?Q=. Na przykład, aby otworzyć ten sam plik KML z góry, możesz użyć następującego adresu URL:

http://maps.Google.Com/maps?Q=http://mywebsite.Com/myfile.Kml

Ta procedura działa również w programie Google Earth, wtyczce do przeglądania ziemskiego 3D, którą można dodać do swojej przeglądarki sieci Web.

Jak otworzyć plik KML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KML

Inne problemy z plikiem KML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KML:

  • plik KML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku KML
KML do GPX