• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KEXT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KEXT. Jeżeli chcesz otworzyć plik KEXT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KEXT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Mac OS X Kernel Extension Format N/A

Co to jest plik KEXT?

Rozszerzenie systemu Mac OS X zapewnia dodatkowe funkcje systemu operacyjnego dla danego urządzenia lub programu. Często używane dla urządzeń peryferyjnych. Zwykle znajduje się w katalogu / System / Library / Extensons /.

Nie należy ręcznie przenosić ani usuwać plików KEXT, ponieważ może spowodować panikę jądra i system Mac OS X zamrozić.

Jak otworzyć plik KEXT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KEXT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KEXT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KEXT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KEXT

Inne problemy z plikiem KEXT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KEXT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KEXT:

  • plik KEXT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KEXT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KEXT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik