• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KEXIS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KEXIS. Jeżeli chcesz otworzyć plik KEXIS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KEXIS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kexi Database Connection Format Kexi Team

Co to jest plik KEXIS?

Plik połączenia z bazą danych stworzony przez Kexi, program bazy danych systemu Linux. Zawiera parametry używane do łączenia się z określoną bazą danych (plik .KEXI), który może być przechowywany na zdalnym serwerze. Służy do otwierania zdalnego połączenia z bazą danych, którą można następnie edytować w Kexi.

Pliki KEXIS różnią się nieznacznie od plików .KEXIC utworzonych przez Kexi. Chociaż pliki KEXIS są używane do łączenia się z określoną bazą danych, pliki KEXIC przechowują tylko informacje o połączeniach i nie są powiązane z określoną bazą danych.

Jak otworzyć plik KEXIS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KEXIS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KEXIS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KEXIS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KEXIS

Inne problemy z plikiem KEXIS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KEXIS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KEXIS:

  • plik KEXIS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KEXIS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KEXIS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik