• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KDBX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KDBX. Jeżeli chcesz otworzyć plik KDBX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KDBX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
KeePass Password Database Format KeePass Password Safe

Co to jest plik KDBX?

Plik utworzony przez KeePass Password Safe, darmowy menadżer haseł dla systemu Windows. Przechowuje zaszyfrowaną bazę haseł, która może być przeglądana tylko przy użyciu hasła głównego ustawionego przez użytkownika. Służy do bezpiecznego przechowywania danych logowania dla Windows, kont e-mail, witryn FTP, witryn e-commerce i innych celów.

Format KDBX został wprowadzony do wersji 2 programu KeePass. Poprzednia wersja używała formatu .KDB. KeePass 2 może importować starsze pliki KDB, a także eksportować je do formatu KDB.

Wydanie KeePass na Mac i Linux istnieje nazywane KeePassX. To wydanie nie obsługuje jeszcze formatu KDBX.

Jak otworzyć plik KDBX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KDBX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KDBX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KDBX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KDBX

Inne problemy z plikiem KDBX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KDBX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KDBX:

  • plik KDBX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KDBX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KDBX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik