• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku KDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem KDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik KDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku KDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Encrypted Passwords Database Format KeePass Password Safe

Co to jest plik KDB?

Baza haseł używanych przez KeePass Password Safe, darmowy program do zarządzania hasłami open source. Przechowuje hasła użytkownika dla różnych logowań, takich jak logowanie do sieci, poczta elektroniczna, FTP, strony internetowe itp. Hasła w bazie danych mogą być sortowane według grup dla dalszej organizacji.

KeePass Password Safe został opracowany dla systemu Windows, ale został przeniesiony do systemu Linux i Mac OS X pod nazwą "KeePassX".

Jak otworzyć plik KDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku KDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi KDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem KDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik KDB

Inne problemy z plikiem KDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem KDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami KDB:

  • plik KDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku KDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik KDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik