• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik JPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG 2000 Extended Image Format (ISO 15444-2) Format Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik JPX?

Formalne rozszerzenie używane w plikach JPEG 2000. JPEG 2000 to poprawa standardowego formatu .JPEG, który kompresuje pliki obrazu przy użyciu kompresji stratnej lub bezstratnej.

Format JPEG 2000 obsługuje również przezroczystość obrazu i zachowuje kanały alfa i punktowe. Pliki JPX mogą zawierać dodatkowe metadane opisujące zawartość pliku.

Jak otworzyć plik JPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JPX

Inne problemy z plikiem JPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JPX:

  • plik JPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik