• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JPW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JPW. Jeżeli chcesz otworzyć plik JPW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JPW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ESRI JPEG World Format ESRI

Co to jest plik JPW?

Plik JPEG świata używany przez aplikacje systemu informacji geograficznej (GIS). Zapisuje lokalizację, skalę i obrót mapy, która jest zapisywana jako obraz JPEG. Służy do łączenia obrazów map rastrowych ze światowymi lokalizacjami, takimi jak zdjęcia lotnicze satelitarne.

Pliki JPW są zapisywane w formacie zwykłego tekstu. Zawierają one szereg linii, które definiują wielkość piksela X i Y, współczynniki rotacji / ścinania oraz współrzędne światów X i Y, które odpowiadają środkowi górnego lewego piksela obrazu.

Pliki JPW nie zawierają rzeczywistych danych obrazu. Zazwyczaj są one zapisywane jako osobny plik danych obok pliku .JPG.

Jak otworzyć plik JPW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JPW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JPW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JPW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JPW

Inne problemy z plikiem JPW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JPW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JPW:

  • plik JPW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JPW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JPW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik