• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JPF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JPF. Jeżeli chcesz otworzyć plik JPF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JPF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG 2000 Extended Image Format (ISO 15444-2) Format Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik JPF?

Następca formatu obrazu .JPEG. Może zawierać kompresję stratną lub bezstratną. Obsługuje przejrzystość obrazu i dodatkowe informacje o metadanych. Można go przeglądać za pomocą programu QuickTime Player 7 lub nowszego i Photoshopa, jeśli jest zainstalowana wtyczka JPEG2000.8bi.

Większość obrazów JPEG 2000 posiada rozszerzenie pliku .JP2 lub .JPX.

Jak otworzyć plik JPF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JPF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JPF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JPF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JPF

Inne problemy z plikiem JPF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JPF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JPF:

  • plik JPF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JPF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JPF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik