• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JP2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JP2. Jeżeli chcesz otworzyć plik JP2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JP2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG 2000 Image Format (ISO 15444-1) Format Joint Photographic Experts Group

Co to jest plik JP2?

Skompresowany obraz bitmapowy utworzony przy użyciu kodu źródłowego JPEG 2000 Core. Obejmuje algorytm kompresji wavelet zamiast kompresji Digital Cosine Transform (DCT) stosowanej w standardowych obrazach JPEG. Może być przechowywany przy użyciu kompresji stratnej i bezstratnej.

Pliki JP2 są również postrzegane jako pliki .JPX.

Jak otworzyć plik JP2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JP2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JP2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JP2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JP2

Inne problemy z plikiem JP2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JP2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JP2:

  • plik JP2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JP2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JP2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku JP2
JP2 do JPGJP2 do EMZJP2 do EPFJP2 do ICOJP2 do ICONJP2 do JPEGJP2 do PNGJP2 do PSD