• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JNLP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JNLP. Jeżeli chcesz otworzyć plik JNLP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JNLP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Java Network Launching Protocol Format Oracle

Co to jest plik JNLP?

Plik JNLP jest tworzony w formacie JNLP (Java Network Launching Protocol). Zawiera on informacje, takie jak zdalny adres do pobrania programu Java (plik .JAR) i uruchomienia klasy początkowej. Pliki JNLP są używane do uruchamiania i zarządzania programami Java w sieci lub w sieci (eG, aplet w przeglądarce internetowej).

Pliki JNLP są zapisywane w formacie XML i można je przeglądać lub edytować za pomocą edytora tekstowego. Można je podwójnie kliknąć, aby uruchomić program, jeśli zainstalowano Środowisko wykonawcze Java (JRE).

JRE zawiera technologię Java Web Start, która otwiera pliki JNLP i uruchamia określone instrukcje.

Jak otworzyć plik JNLP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JNLP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JNLP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JNLP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JNLP

Inne problemy z plikiem JNLP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JNLP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JNLP:

  • plik JNLP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JNLP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JNLP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik