• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JKM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JKM. Jeżeli chcesz otworzyć plik JKM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JKM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JAWS Ini Configuration Format Freedom Scientific

Co to jest plik JKM?

Plik używany przez JAWS, program do odczytu ekranu, który umożliwia obsługę funkcji mowy w systemie Windows. Zapisuje przypisania klawiszy, które działają jak klawisze skrótu do interakcji z oprogramowaniem JAWS. Może być domyślną mapą kluczy używaną przez oprogramowanie lub niestandardową mapą kluczy zdefiniowaną przez użytkownika.

Pliki JKM używają zwykłego tekstu, rozdzielanego przecinkami formatu. Przechowywane są kody klawiszy skrótu i ​​odpowiadające im nazwy funkcji, które są uruchamiane podczas wywoływania klawiszy skrótu.

Pliki JKM są edytowane przy użyciu Menedżera klawiatury, dołączonego do JAWS.

Jak otworzyć plik JKM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JKM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JKM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JKM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JKM

Inne problemy z plikiem JKM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JKM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JKM:

  • plik JKM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JKM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JKM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik