• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JCLIC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JCLIC. Jeżeli chcesz otworzyć plik JCLIC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JCLIC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JClic Project Format JClic

Co to jest plik JCLIC?

Plik utworzony przez JClic, program Java służący do tworzenia małych gier w środowiskach edukacyjnych. Zapisuje jedną lub więcej "czynności", które są zagadkami, quizami i innymi małymi grami. Zapisany w formacie XML i zapisuje układ każdego ekranu aktywności oraz zdarzenia, które są wyzwalane na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika.

Pliki JCLIC są zwykle rozpowszechniane przy użyciu plików .JNP. Po otwarciu pliku JNLP JClic pobiera odpowiedni plik JCLIC, a następnie zapisuje aktywność w bibliotece JClic. Pliki JCLIC są często skompresowane i używają rozszerzenia ".Jclic.Zip".

JClic wymaga uruchomienia środowiska Java Runtime Environment (JRE). JClic jest instalowany z pliku JNLP, który jest otwierany przez program Java Web Start, aby zainstalować oprogramowanie.

Jak otworzyć plik JCLIC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JCLIC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JCLIC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JCLIC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JCLIC

Inne problemy z plikiem JCLIC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JCLIC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JCLIC:

  • plik JCLIC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JCLIC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JCLIC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik