• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JBIG2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JBIG2. Jeżeli chcesz otworzyć plik JBIG2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JBIG2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JBIG2 Joint Bi-level Image Group

Co to jest plik JBIG2?

Obraz bitonowy zapisany w formacie Joint Bi-level Image Group 2 (JBIG2). Zachowaj obraz czarno-biały z 1 bitem na piksel. Może być stratny lub bez strat. Umożliwia większą kompresję niż algorytm CCITT Fax Group 4. Często używany do skanowania obrazów i faksów. Zastępuje poprzednią specyfikację .JBIG.

Format JBIG2 oddziela obszary obrazu w tekst, obrazy półtonów i regiony rodzajowe. Pozwala to na optymalizację algorytmu dla poszczególnych obszarów obrazu.

Obrazy w formacie JBIG2 również używają rozszerzenia pliku .JB2.

Jak otworzyć plik JBIG2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JBIG2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JBIG2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JBIG2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JBIG2

Inne problemy z plikiem JBIG2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JBIG2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JBIG2:

  • plik JBIG2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JBIG2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JBIG2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik