• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JBG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JBG. Jeżeli chcesz otworzyć plik JBG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JBG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Image JBIG 1-bit Raster N/A

Co to jest plik JBG?

Format obrazu używany do przechowywania obrazów w czerni i bieli, szarości i kolorze. Wykorzystuje bezstratną kompresję do tworzenia mniejszych plików obrazu niż inne standardowe formaty branżowe, takie jak kompresja grupy CCITT Group 3 (G3) lub CCITT Group 4 (G4).

Wspólny format obrazu grupy dwukolumnowej (JBIG), zwany również JBIG1, przeznaczony był do kompresji obrazów binarnych, głównie do transmisji faksowych, ale może być również używany do innych obrazów. Został zastąpiony specyfikacją JBIG2 (pliki .JB2), które kompresuje obrazy na poziomie dwu-poziomowym.

Obrazy zapisane w formacie JBIG również korzystają z bardziej popularnego rozszerzenia pliku .JBIG.

Jak otworzyć plik JBG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JBG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JBG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JBG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JBG

Inne problemy z plikiem JBG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JBG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JBG:

  • plik JBG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JBG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JBG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik