• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JASPER

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JASPER. Jeżeli chcesz otworzyć plik JASPER, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JASPER

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JasperReports Data Format Jaspersoft

Co to jest plik JASPER?

Plik utworzony przez JasperReports, bibliotekę programowania open source, która umożliwia użytkownikom tworzenie raportów programowo w Javie. Zawiera treść raportu w formacie binarnym, który został skompilowany z pliku .JRXML.

Pliki JASPER mogą być rozmieszczane w aplikacjach Java, aby generować raporty wielokrotnie. Raporty są "wypełniane", gdy dane raportu są odczytywane z określonego źródła danych. Wygenerowane formaty zawierają .JRPRINT, .PDF, .RTF, .XLS, .TXT, .CSV, .HTML i .XML.

Jak otworzyć plik JASPER?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JASPER jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JASPER z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JASPER którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JASPER

Inne problemy z plikiem JASPER

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JASPER nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JASPER:

  • plik JASPER którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JASPER z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JASPER nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik