• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku JAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem JAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik JAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku JAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed Archive Format Package For Java Classes And Data Format Oracle

Co to jest plik JAR?

Plik JAR to plik archiwum języka Java (JAR) używany przez Środowisko wykonawcze Java (JRE), ramę stosowaną do wykonywania programów Java. Pliki JAR mogą służyć jako biblioteki programów lub jako samodzielne programy, które działają, jeśli środowisko JRE jest zainstalowane na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Pliki JAR mogą zawierać pliki .CLASS, zasoby aplikacji i opcjonalny plik manifestu (META-INF / MANIFEST.MF). Są kompresowane przy użyciu kompresji .ZIP i mogą być podpisane cyfrowo za pomocą narzędzia jarsigner dołączonego do pakietu Java SDK. Pliki JAR mogą być tworzone za pomocą narzędzia jar i można je uzyskać za pomocą Javy java.Util.Jar API.

Pliki JAR są używane do niektórych gier mobilnych obsługiwanych przez urządzenia mobilne z obsługą języka Java. Są one również używane przez Mozilla Firefox, Thunderbird, SeaMonkey i Sunbird do przechowywania motywów i dodatków.

Środowisko wykonawcze programów Java jest również nazywane Java Virtual Machine (JVM). Sun Microsystems, pierwsi deweloperzy JRE / JVM, zostali przejęci przez firmę Oracle.

Jak otworzyć plik JAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku JAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi JAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem JAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik JAR

Inne problemy z plikiem JAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem JAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami JAR:

  • plik JAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku JAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik JAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku JAR
JAR do ZIPJAR do APKJAR do JAD