• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IVUE

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IVUE. Jeżeli chcesz otworzyć plik IVUE, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IVUE

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Live Picture Image Format HSC Software

Co to jest plik IVUE?

Obraz rastrowy utworzony przez Live Picture, aplikację do edycji obrazu w systemie Mac OS Classic, która jest już wstrzymana. Używa formatu IVUE, który jest formatem obrazu o wielu rozdzielczość, wykorzystywanym jako podstawa plików FlashPix (pliki .FPX).

Podczas edytowania obrazu IVUE w obrazie na żywo można zastosować warstwy dopasowujące do modyfikowania podsekcji obrazu. Podczas gdy obraz IVUE sam w sobie nie jest modyfikowany, instrukcje dotyczące korekt są przechowywane w plikach FITS (Functional Interpolating Transformation System) lub FPX. Jeśli manipulowany obraz IVUE jest gotowy do wydruku na żywo, obraz IVUE i pliki FITS lub FPX są przetwarzane razem i wbudowane w bardziej standardowy format, np. .JPG, .TIFF lub .PSD. Ostateczne obrazy mogą być budowane przy użyciu obliczeń w 48-bitowej głębokości i próbkach pobranych do 24-bitowej głębokości. Zewnętrzne widoki można też wybrać w obrazie na żywo i wysyłać je jako standardowe pliki graficzne.

Format IVUE nie jest już obsługiwany. Obraz na żywo był wcześniej dostępny dla systemu Mac OS Classic, a także z dodatkiem plug-in do odczytywania formatu IVUE. Obraz Live rywalizował z programem Adobe Photoshop w latach dziewięćdziesiątych jako jeden z najlepszych edytorów graficznych dla systemu Mac.

Jak otworzyć plik IVUE?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IVUE jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IVUE z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IVUE którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IVUE

Inne problemy z plikiem IVUE

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IVUE nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IVUE:

  • plik IVUE którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IVUE z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IVUE nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik