• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IUP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IUP. Jeżeli chcesz otworzyć plik IUP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IUP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ChessBase Fritz Update Format ChessBase

Co to jest plik IUP?

Plik aktualizacji oprogramowania używany przez Fritz, internetowy program do gry w szachy. Zawiera dane uaktualniające oprogramowanie z jednej wersji na inną wersję. Zazwyczaj jest pobierany automatycznie, gdy dostępna jest nowa aktualizacja oprogramowania.

Jeśli oprogramowanie Fritz nie jest automatycznie aktualizowane, użytkownicy mogą ręcznie zastosować tę aktualizację, pobierając plik IUP, umieszczając ją w katalogu instalacyjnym Fritz i uruchamiając program IUPgrade.Exe, dołączony do instalacji oprogramowania.

Jak otworzyć plik IUP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IUP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IUP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IUP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IUP

Inne problemy z plikiem IUP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IUP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IUP:

  • plik IUP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IUP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IUP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik