• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IPN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IPN. Jeżeli chcesz otworzyć plik IPN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IPN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoDesk Inventor Presentation File Format Autodesk

Co to jest plik IPN?

Plik prezentacji stworzony przez firmę Inventor, program CAD przeznaczony do opracowywania i symulacji projektów mechanicznych. Przechowuje animacje i zdjęcia ujęć części i zespołów używanych w projekcie 3D. Może również zachować kąt widzenia i odległość, a także zachowania animacyjne.

Prezentacje programu Inventor służą do komunikowania projektowanych projektów. Często zawierają animacje zespołów rozrzuconych. Program Inventor automatycznie aktualizuje pliki prezentacji, gdy zmodyfikowane są odnośniki (pliki .IPT), zespoły (pliki .IAM) lub rysunki (pliki .IDW).

Program Inventor może eksportować pliki IPN jako pliki wideo .AVI lub .WMV.

Jak otworzyć plik IPN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IPN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IPN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IPN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IPN

Inne problemy z plikiem IPN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IPN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IPN:

  • plik IPN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IPN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IPN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik