• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IPJ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IPJ. Jeżeli chcesz otworzyć plik IPJ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IPJ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
AutoDesk Inventor Project Format Autodesk

Co to jest plik IPJ?

Plik projektu stworzony przez program Autodesk Inventor, aplikacja CAD przeznaczona do projektowania mechanicznego 3D. Zapisano w formacie XML i zawiera ścieżki referencyjne do plików używanych w projekcie programu Inventor. Służy do lokalizowania plików projektu.

Jak otworzyć plik IPJ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IPJ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IPJ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IPJ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IPJ

Inne problemy z plikiem IPJ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IPJ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IPJ:

  • plik IPJ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IPJ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IPJ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IPJ
IPJ do DWG