• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IOPLIST

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IOPLIST. Jeżeli chcesz otworzyć plik IOPLIST, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IOPLIST

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Mac OS X Ioplist Format Apple

Co to jest plik IOPLIST?

Plik .PLIST firmy Apple używany przez system Mac OS X. Używa rozszerzenia ".Ioplist" zamiast standardowego rozszerzenia ".Plist". Służy do zapisywania i buforowania informacji o rozszerzeniach jądra systemu Mac OS X (.KEXT) i innych zastosowaniach systemu.

Pliki IOPLIST są często kompresowane przez Gzip i zapisywane jako pliki ".Implist.Gz". Przykłady takich plików można znaleźć w katalogu /System/Library/Caches/com.Apple.Kext.Caches/Startup/.

Jak otworzyć plik IOPLIST?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IOPLIST jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IOPLIST z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IOPLIST którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IOPLIST

Inne problemy z plikiem IOPLIST

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IOPLIST nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IOPLIST:

  • plik IOPLIST którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IOPLIST z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IOPLIST nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik