• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku INF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem INF. Jeżeli chcesz otworzyć plik INF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku INF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Installation Script Format N/A

Co to jest plik INF?

Plik INF to zwykły plik tekstowy, który określa, jakie pliki są zainstalowane z określonym programem lub aktualizacją. Może także wskazywać lokalizację plików i katalogów, w których mają zostać zainstalowane pliki. Pliki INF są używane przez system operacyjny Windows lub przez program lub instalator, który zawiera plik INF.

Pliki INF są podobne do plików .INI i są powszechnie używane do instalowania sterowników urządzeń. Zawierają nazwę i lokalizację sterownika, informacje o wersji sterownika i informacje o rejestrze.

Niestety, pliki INF mogą zostać zainfekowane wirusami, ponieważ mogą autorun bez żadnych monitów. Aby być bezpiecznym, nie wolno ich otwierać ręcznie.

Jak otworzyć plik INF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku INF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi INF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem INF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik INF

Inne problemy z plikiem INF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem INF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami INF:

  • plik INF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku INF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik INF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik