• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IMA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IMA. Jeżeli chcesz otworzyć plik IMA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IMA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Generic Disk Image N/A

Co to jest plik IMA?

Plik utworzony przez WinImage, program służący do odczytu i zapisu obrazów dysku. Może zawierać obraz dysku na dyskietkę, dysk twardy, dysk CD lub wirtualny dysk twardy. Służy do montażu napędu wirtualnego w oprogramowaniu.

Choć pliki IMA mogą być używane do przechowywania wielu typów obrazów dysku, często są one używane do tworzenia obrazów dysków dyskietek o rozmiarze 3,5 cala o pojemności 1,44 MB.

Jak otworzyć plik IMA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IMA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IMA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IMA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IMA

Inne problemy z plikiem IMA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IMA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IMA:

  • plik IMA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IMA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IMA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik