• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ILK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ILK. Jeżeli chcesz otworzyć plik ILK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ILK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Incremental Linking Format Microsoft

Co to jest plik ILK?

Plik używany przez program Microsoft Visual Studio, IDE służący do tworzenia aplikacji dla systemu Windows. Zawiera dane łącznika dla skompilowanego pliku wykonywalnego (eG, .EXE lub .DLL). Umożliwia szybszą kompilację i łączenie projektów, zwłaszcza w przypadku większych projektów.

Przyrostowe pliki łączące przechowują dane w taki sposób, że zmiany w lokalnym rozwoju wymagają jedynie aktualizacji tych części skompilowanego i połączonego pliku wykonywalnego. Pozwala to programistom na dokonywanie zmian kodu źródłowego i szybsze testowanie wyników, bez konieczności ponownego odbudowywania wszystkich plików wykonywalnych.

Wykorzystanie plików ILK może powodować, że pliki wykonywalne będą słabsze w wydajności i są większe. Dlatego deweloperzy powinni zbadać te parametry wydajności podczas tworzenia i wdrażania finalnych produktów.

Mniejsze projekty rozwojowe mogą nie odnosić się do przyrostowego powiązania. Aby wyłączyć łączenie przyrostowe w programie Visual Studio, przejdź do opcji Linker w oknie właściwości projektu.

Jak otworzyć plik ILK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ILK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ILK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ILK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ILK

Inne problemy z plikiem ILK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ILK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ILK:

  • plik ILK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ILK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ILK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik