• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IGP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IGP. Jeżeli chcesz otworzyć plik IGP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IGP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Igor Player Format NoteHeads

Co to jest plik IGP?

Plik utworzony przez Igor Engraver, aplikację notacji muzycznej. Przechowuje muzykę do utworu muzycznego i może określić różne części instrumentalne. Można pobrać w stanie demonstracyjnym, oglądać z aplikacją Igor Reader (nazywaną również NoteHeads Reader), a następnie zakupić za pośrednictwem internetu za pomocą czytnika Igor.

Muzyka w plikach IGP może być też odtwarzana słyszalnie w programie Igor Reader. Dzieje się tak, ponieważ pliki IGP przechowują informacje MIDI, które mogą być odtwarzane przez system MIDI komputera lub przez urządzenie próbkujące, które jest podłączone do komputera. Format IGP jest oficjalnie nazywany formatem "Igor Publishing".

Igor Reader nie jest już dostępny do pobrania.

Jak otworzyć plik IGP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IGP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IGP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IGP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IGP

Inne problemy z plikiem IGP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IGP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IGP:

  • plik IGP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IGP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IGP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik