• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IGES

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IGES. Jeżeli chcesz otworzyć plik IGES, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IGES

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Initial Graphics Exchange Specification Format N/A

Co to jest plik IGES?

Vector format oszczędności modeli wireframe reprezentujących projekty 2D lub 3D. W oparciu o standard IGES (Initial Graphics Exchange Specification). Zapisuje dane w formacie tekstowym ASCII, co ułatwia przenoszenie do różnych programów i platform.

Pliki IGES zazwyczaj używają rozszerzenia .IGS.

Jak otworzyć plik IGES?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IGES jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IGES z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IGES którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IGES

Inne problemy z plikiem IGES

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IGES nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IGES:

  • plik IGES którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IGES z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IGES nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IGES
IGES do DWF