• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IFF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IFF. Jeżeli chcesz otworzyć plik IFF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IFF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk Maya Image Interchange Format Electronic Arts

Co to jest plik IFF?

Plik IFF to uniwersalny format plików utworzony przez Electronic Arts. Może zawierać dane obrazu, tekstu lub audio i jest używany do wymiany różnych typów danych między aplikacjami i platformami. Pliki IFF są obsługiwane przez wiele programów i są wykorzystywane jako podstawa kilku innych formatów plików, w tym AIFF.

Pliki IFF składają się z sekcji danych o nazwie "kawałki", które są definiowane przez cztery-literowe identyfikatory. Istnieją trzy główne typy fragmentów, z których każdy może zawierać tekst, dane liczbowe lub surowe dane: FORM : określa format pliku LIST : zawiera właściwości pliku CAT : zawiera resztę danych Format IFF jest również znany jako "EA IFF 1985", ponieważ Electronic Arts zaprojektował format plików w 1985 roku.

Pliki IFF używane przez The Sims i The Sims Online mogą być edytowane przy użyciu programu IFF Snooper dla platformy Mac lub IFF Ołówek dla systemu Windows.

Jak otworzyć plik IFF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IFF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IFF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IFF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IFF

Inne problemy z plikiem IFF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IFF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IFF:

  • plik IFF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IFF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IFF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik