• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IFC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IFC. Jeżeli chcesz otworzyć plik IFC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IFC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Industry Foundation Classes Format BuildingSMART

Co to jest plik IFC?

Plik modelu utworzony w formacie Industry Foundation Classes (IFC), czyli otwartym formacie plików używanym przez program Building Information Modeling (BIM). Zawiera model budynku lub obiektu, w tym elementy przestrzenne, materiały i kształty.

Format pliku IFC jest używany do interoperacyjności między programami BIM w branży.

Pliki IFC są rozpoznawane przez program Adobe Acrobat Pro Extended, który obsługuje kilka rodzajów grafik 3D. Mogą jednak nie być rozpoznawane przez standardową wersję programu Acrobat Pro.

Jak otworzyć plik IFC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IFC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IFC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IFC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IFC

Inne problemy z plikiem IFC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IFC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IFC:

  • plik IFC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IFC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IFC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik