• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDL. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Visual Studio Visual C++ Interface Definition Library Format Microsoft

Co to jest plik IDL?

Plik kodu źródłowego utworzony przy użyciu interfejsu Microsoft Interface Definition Language (MIDL). Zawiera definicje biblioteki interfejsów i typów. Służy do definiowania interfejsów między aplikacjami klienta i serwera. Jest również używany do generowania bibliotek typów (plików .TLB) dla automatyzacji OLE.

Jak otworzyć plik IDL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDL

Inne problemy z plikiem IDL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDL:

  • plik IDL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik