• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IDAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IDAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik IDAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IDAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Format Adobe Systems

Co to jest plik IDAP?

Plik IDAP to pakiet używany przez program InDesign, aplikację do publikowania na pulpicie, służącą do tworzenia profesjonalnych układów stron. Zawiera podzbiór dokumentu InDesign (plik .INDD), który został zmodyfikowany przez edytor. Pliki IDAP są używane do importowania edytowanej zawartości strony z powrotem do oryginalnego dokumentu programu InDesign.

Przed utworzeniem pliku IDAP edytor najpierw otrzymuje plik .ICAP, który został wyeksportowany z programu InDesign. Edytor modyfikuje plik ICAP za pomocą programu Adobe InCopy, eksportuje plik IDAP, a następnie wysyła plik IDAP do oryginalnego nadawcy InDesign.

Pliki IDAP są używane przez InCopy i InDesign CS4 i nowsze wersje. Wersja CS3 używa rozszerzenia .INDP.

Jak otworzyć plik IDAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IDAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IDAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IDAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IDAP

Inne problemy z plikiem IDAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IDAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IDAP:

  • plik IDAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IDAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IDAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik