• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICO. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Icon Format N/A

Co to jest plik ICO?

Plik ICO to format obrazu służący do przechowywania ikon dla programów, plików i folderów systemu Windows. Zawiera on dwa mapy bitowe: 1) i bitmapę I - maskę obrazową (która określa, która część ikony jest przezroczysta) oraz 2) bitmapa XOR - zawiera ikonę, która jest mapowana na maskę obrazową. Pliki ICO mogą być modyfikowane w celu tworzenia ikon niestandardowych.

Plik " favicon.Ico " jest używany do przechowywania małego logo witryny, który pojawia się w pasku adresu przeglądarki internetowej. Jeśli strona internetowa ma obraz favion.Ico, po lewej stronie adresu internetowego pojawi się strona, w której jest ładowana strona serwisu. Plik obrazu favicon.Ico musi wynosić 16 x 16 pikseli i być przechowywany w katalogu głównym witryny, aby przeglądarka internetowa mogła go rozpoznać.

Plik ICO jest podobny do pliku kursora systemu Windows (.CUR), ale w nagłówku znajduje się inny identyfikator bajtu.

favicon.Ico - plik PNG o rozmiarze 16 x 16 pikseli znajdujący się w głównym katalogu witryny i zawierający ikonę małej grafiki, która ma być wyświetlana w pasku adresu przeglądarki sieci Web.

Jak otworzyć plik ICO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICO

Inne problemy z plikiem ICO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICO:

  • plik ICO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku ICO
ICO do JPGICO do ICONICO do ICONTAINER