• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku ICML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem ICML. Jeżeli chcesz otworzyć plik ICML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku ICML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe InDesign Format Adobe Systems

Co to jest plik ICML?

Plik ICML to dokument utworzony przez program InCopy, profesjonalny program do pisania i edytowania. Zawiera tekst dokumentu, grafikę i ustawienia układu strony. Pliki ICML mogą być również używane do łączenia części dokumentu Adobe InDesign (pliku .INDD) za pomocą serwera plików sieciowych.

Użytkownicy programu InDesign mogą połączyć podgrupę pliku INDD z jednym lub większą liczbą plików ICML i przyznać im uprawnienia do edytowania za pomocą pliku przydziału .ICMA. Po zmodyfikowaniu plików ICML dokument programu InDesign można automatycznie aktualizować przy użyciu nowej zawartości.

Użytkownicy zazwyczaj nie otwierają bezpośrednio plików ICML, które są połączone z plikiem przydziału ICMA. Gdy użytkownicy "edytują" plik ICMA przypisania, faktycznie modyfikują pliki ICML za kulisami za pomocą programu InCopy.

Pliki ICML są używane przez InDesign i InCopy CS4 i nowsze wersje. Wersja CS3 używała rozszerzenia .INCX.

Jak otworzyć plik ICML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku ICML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi ICML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem ICML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik ICML

Inne problemy z plikiem ICML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem ICML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami ICML:

  • plik ICML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku ICML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik ICML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik