• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku IBA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem IBA. Jeżeli chcesz otworzyć plik IBA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku IBA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
IBooks Author E-book Format Apple

Co to jest plik IBA?

Książka cyfrowa stworzona przez firmę iBooks Author, program służący do tworzenia iBooków dla Apple iPad. Zapisuje rozdziały, sekcje i strony książki oraz informacje o układzie strony. Również zapisuje tytuł książki, wprowadzenie mediów, spis treści i słowniczek. Używany do podręczników, książek obrazowych, książek multimedialnych i wielu innych typów książek cyfrowych.

Dokumenty autora iBook można eksportować do formatu .IBOOKS do bezpośredniego przesłania do iPada (za pośrednictwem oprogramowania iTunes) lub do udostępniania innym. Pliki IBA mogą być eksportowane do plików .PDF lub .TXT (zwykłych) do odczytywania na komputerze lokalnym lub innym urządzeniu.

Pliki IBA są zapisywane w formacie skompresowanym .ZIP. Dlatego można je otworzyć ręcznie przy użyciu dowolnego programu rozpakowywania Zip, aby zobaczyć zawartość książki.

Aby sprzedać książkę w serwisie iBookstore firmy Apple, można opublikować plik IBA w formacie .ITMSP (pakiet iTunes Store), wybierając Plik i rarr. Publikuj .... Następnie prześlij pakiet do serwisu iBookstore Apple do sprawdzenia, używając oprogramowania iTunes Producer, który jest przeznaczony do pobrania z programem dostawcy treści z iTunes Connect (iTC).

Jak otworzyć plik IBA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku IBA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi IBA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem IBA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik IBA

Inne problemy z plikiem IBA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem IBA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami IBA:

  • plik IBA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku IBA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik IBA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku IBA
IBA do IBOOKS