• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HTACCESS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HTACCESS. Jeżeli chcesz otworzyć plik HTACCESS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HTACCESS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apache Access Configuration Format N/A

Co to jest plik HTACCESS?

Plik konfiguracyjny używany przez serwer internetowy Apache, który udostępnia instrukcje dla różnych katalogów witryny. "htaccess" jest skrótem od dostępu HTTP, czyli protokołu służącego do przesyłania stron sieci Web.

Plik .Htaccess może służyć do wykonywania kilku ważnych funkcji, takich jak: Zdefiniuj stronę indeksu katalogu (iE "index.Html" lub "index.Php") Określ stronę błędu 404 (nie znaleziono strony) Wykonaj stronę 301 lub 302 przekierowania Odmawia dostęp z określonego adresu IP lub innych witryn internetowych Ograniczanie dostępu do niektórych katalogów i stron Wykonywanie instrukcji MOD_REWRITE Plik .Htaccess jest zawsze nazwany ".Htaccess" i nie zawiera nazwy przed kropką. Jest on umieszczany w katalogu głównym witryny i jest przetwarzany przez serwer WWW za każdym razem, gdy jest dostępna strona internetowa.

Podręcznik Apache .Htaccess zawiera dodatkowe informacje dotyczące sposobu i czasu korzystania z plików .Htaccess.

Jak otworzyć plik HTACCESS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HTACCESS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HTACCESS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HTACCESS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HTACCESS

Inne problemy z plikiem HTACCESS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HTACCESS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HTACCESS:

  • plik HTACCESS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HTACCESS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HTACCESS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik