• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HTA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HTA. Jeżeli chcesz otworzyć plik HTA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HTA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HTML Program Format Microsoft

Co to jest plik HTA?

Program, który można uruchomić z dokumentu HTML. Plik wykonywalny zawierający kod hipertekstowy i może zawierać kod VBScript lub JScript. Można tworzyć po prostu zmieniając rozszerzenie pliku .HTM na rozszerzenie ".HTA". Uruchom przez hosta aplikacji HTML firmy Microsoft (Mshta.Exe).

Aplikacje HTML można uruchamiać w systemie Windows, klikając dwukrotnie pliki HTA. Po dwukrotnym kliknięciu pliku HTA system Windows otworzy aplikację w programie Internet Explorer i uruchomi osadzony kod. Kiedy w sieci jest dostępny plik HTA, zazwyczaj generuje okno dialogowe zawierające:

"Co chciałbyś zrobić z tym plikiem?" ☐. Uruchom ten program z bieżącej lokalizacji ☐. Zapisz ten program na dysku

Jak otworzyć plik HTA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HTA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HTA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HTA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HTA

Inne problemy z plikiem HTA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HTA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HTA:

  • plik HTA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HTA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HTA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik