• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HSC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HSC. Jeżeli chcesz otworzyć plik HSC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HSC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Aspen HYSYS Simulation Format Aspen Technology

Co to jest plik HSC?

Plik utworzony przez Aspen HYSYS, program używany przez przemysł naftowo-gazowy do ulepszeń procesu. Zapisuje schemat symulacji, zachowania, parametry i inne powiązane dane. Wykorzystywane w procesie badania i racjonalizacji wydajności zakładu, przepływu rurociągów, emisji gazów cieplarnianych i innych związanych z nimi zagadnień inżynierii petrochemicznej.

Podczas eksportowania plików HSC do formatu XML w oknie dialogowym Zapisz jako w systemie HYSYS. Pomaga to w zgodności z różnymi wersjami oprogramowania.

Pliki HSC niekoniecznie są wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami oprogramowania HYSYS. Przed przystąpieniem do zgodności z nowymi wersjami systemu HYSYS należy sprawdzić dokumentację.

Jak otworzyć plik HSC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HSC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HSC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HSC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HSC

Inne problemy z plikiem HSC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HSC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HSC:

  • plik HSC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HSC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HSC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik