• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HPJ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HPJ. Jeżeli chcesz otworzyć plik HPJ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HPJ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Win Help Project Format Microsoft

Co to jest plik HPJ?

Pomoc projekt utworzony za pomocą programu WinHelp lub RoboHelp pomaga tworzyć oprogramowanie. Służy do tworzenia dokumentacji pomocy programu. Zawiera informacje definiujące zachowanie, wygląd i treść systemu pomocy.

Pliki projektów pomocy zawierają wszystkie informacje, które kompilator musi łączyć pliki tematów i inne elementy w jeden plik pomocy. Zazwyczaj zawierają one następujące sekcje: Alias, Bagaż, Buildtagi, Config, Pliki, Mapy i Windows.

HPJ jest formatem macierzystym używanym w warsztacie Pomocy programu WinHelp, ale jest również uznawany przez narzędzia do tworzenia autorów pomocy innych firm. Program RoboHelp został pierwotnie utworzony przez eHelp, ale obecnie jest właścicielem firmy Adobe Systems.

Jak otworzyć plik HPJ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HPJ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HPJ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HPJ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HPJ

Inne problemy z plikiem HPJ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HPJ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HPJ:

  • plik HPJ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HPJ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HPJ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik