• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HPG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HPG. Jeżeli chcesz otworzyć plik HPG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HPG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HP Graphics Language Plotter Format Hewlett-Packard

Co to jest plik HPG?

Plik plotera utworzony w języku graficznym Hewlett-Packard (HPGL). Zawiera serię wierszy dwuliterowych kodów, na przykład "SS", która określa standardową czcionkę dla działki. Mogą zawierać parametry opcjonalne z kodami. Wykorzystywane przez różne programy rysowania do tworzenia drukowanych dokumentów plotera.

Pliki HPG są takie same jak pliki .PLT. Są one przechowywane w formacie tekstowym ASCII.

Jak otworzyć plik HPG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HPG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HPG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HPG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HPG

Inne problemy z plikiem HPG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HPG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HPG:

  • plik HPG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HPG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HPG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku HPG
HPG do IGS