• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HLSL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HLSL. Jeżeli chcesz otworzyć plik HLSL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HLSL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
High Level Shader Language Source Code Format Microsoft

Co to jest plik HLSL?

Plik kodu źródłowego napisany w języku wysokiego poziomu Shader (HLSL), języku cieniowania grafiki opracowanym przez firmę Microsoft. Może być używany do cieniowania geometrycznego, cieniera wierzchołkowego lub pikselowego. Służy do programowania, w jaki sposób obiekty 3D pojawiają się w grach i programach Direct3D.

HLSL jest podobny do plików Cg (.CG) opracowanych przez firmy Nvidia i GLSL używanych przez OpenGL.

Jak otworzyć plik HLSL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HLSL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HLSL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HLSL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HLSL

Inne problemy z plikiem HLSL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HLSL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HLSL:

  • plik HLSL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HLSL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HLSL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik