• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HIP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HIP. Jeżeli chcesz otworzyć plik HIP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HIP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Houdini Project Format Side Effects Software

Co to jest plik HIP?

Plik projektu stworzony przez Houdiniego, trójwymiarowy program do modelowania i animacji. Zawiera definicje kształtu 3D. Może przechowywać punkty, linie, powierzchnie, płyny i inne przedmioty. Może również obejmować zasoby projektu, takie jak osadzone obrazy. Mogą być renderowane na scenie 3D przy użyciu Houdini.

Projekty HIP służą do tworzenia obrazów 3D i animacji. Zostały one opracowane w filmach takich jak Avatar, Terminator Salvation i GI Joe: The Rise of Cobra.

Houdini jest dostępny w wersjach Escape, Master i Batch.

Jak otworzyć plik HIP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HIP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HIP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HIP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HIP

Inne problemy z plikiem HIP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HIP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HIP:

  • plik HIP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HIP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HIP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik