• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HGL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HGL. Jeżeli chcesz otworzyć plik HGL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HGL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Hewlett-Packard Graphics Language Format Hewlett-Packard

Co to jest plik HGL?

Język sterowania drukarką opracowany przez firmę Hewlett-Packard (często HPGL). Używane przez ploterów firmy HP i innych producentów, które drukują obrazy za pomocą linii zamiast kropek.

Większość plików HGL zawiera kilka wierszy poleceń konfiguracji, po których następuje lista poleceń drukowania. Polecenia drukowania nakazują ploterowi, co narysować na stronie.

Pliki HPGL często mają rozszerzenie .HPGL.

Jak otworzyć plik HGL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HGL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HGL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HGL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HGL

Inne problemy z plikiem HGL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HGL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HGL:

  • plik HGL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HGL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HGL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik