• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDV. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
High Definition Video Format JVC

Co to jest plik HDV?

Format nagrywania wideo wysokiej rozdzielczości na taśmie kasetowej DV. HDV to format oparty na taśmie i chociaż dostępne są różne rozwiązania do bezstresowego nagrywania filmów HDV, nie są one objęte specyfikacją HDV.

Film HDV można nagrywać lub drukować z powrotem na taśmę. Do użytku domowego i konsumenckiego wideo HDV można dostarczać na płytę Blu-ray Disc bez konieczności ponownego kodowania lub przekształcać na AVCHD i dostarczać na płycie AVCHD lub można je przekształcić na DVD-Video bez strat.

Pierwotnie opracowany przez firmę JVC, a następnie wspierany przez firmę Sony, Canon i Sharp, został utworzony format HDV, który służy jako niedrogi format wysokiej rozdzielczości dla cyfrowych kamer.

Format HDV szybko przyłapał się z wieloma amatorskimi i profesjonalnymi wideoklipami ze względu na niski koszt, przenośność i akceptowalną jakość obrazu dla wielu profesjonalnych produkcji.

Jak otworzyć plik HDV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDV

Inne problemy z plikiem HDV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDV:

  • plik HDV którego dotyczy problem jest uszkodzony