• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDML. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Handheld Device Markup Language Openwave

Co to jest plik HDML?

Strona internetowa stworzona dla urządzeń przenośnych przy użyciu języka znaczników urządzeń przenośnych (HDML). Rozszerzenie języka SGML, używane do tworzenia plików .SGML. Zaprojektowany do wyświetlania na smartfonach i innych przenośnych urządzeniach elektronicznych.

Pliki HDML można wyświetlać z kompatybilnymi urządzeniami używając Openwave UP.Browser. Mogą być edytowane na komputerze z edytorem tekstowym, ale nie są obsługiwane przez standardowe przeglądarki internetowe.

HDML został wprowadzony przez firmę Unwired Planet (obecnie Openwave) w 1996 roku. W około 1999 r. HDML zastąpiono językiem Wireless Markup Language (.MLML), na który wpłynęła HDML.

Jak otworzyć plik HDML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDML

Inne problemy z plikiem HDML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDML:

  • plik HDML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HDML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HDML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik