• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HDI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HDI. Jeżeli chcesz otworzyć plik HDI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HDI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk AutoCAD Heidi Device Interface N/A

Co to jest plik HDI?

Plik obrazu dysku używany przez oprogramowanie emulacji dla starszych komputerów NEC PC-98, w tym Anex86 i T98-Next. Często zawiera starsze gry wideo PC-98 i umożliwia ich uruchamianie w systemie Windows przy użyciu oprogramowania do emulacji.

Komputer PC-98 był często używany do komputerów japońskich. Z tego powodu pliki HDI mogą być zlokalizowane w języku japońskim, chyba że zostały przetłumaczone.

Jak otworzyć plik HDI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HDI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HDI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HDI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HDI

Inne problemy z plikiem HDI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HDI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HDI:

  • plik HDI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HDI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HDI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik