• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HCX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HCX. Jeżeli chcesz otworzyć plik HCX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HCX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Harvard ChartXL Chart Format Harvard Graphics

Co to jest plik HCX?

Wykres 2D lub 3D generowany przez ChartXL, analizę danych i prezentację danych Harvard Graphics. Zapisuje dane i wyświetla informacje. Może być używany do zapisywania wykresów powierzchni, wykresów liniowych, wykresów biegunowych, wykresów słupkowych XYZ, wykresów Gantta i innych wizualizacji.

Wykres XL jest obsługiwany w systemach Windows 95, 98, ME, NT 4.0, 2000 i XP.

Jak otworzyć plik HCX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HCX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HCX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HCX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HCX

Inne problemy z plikiem HCX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HCX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HCX:

  • plik HCX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HCX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HCX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik