• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HCU

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HCU. Jeżeli chcesz otworzyć plik HCU, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HCU

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HydroCAD Hydrograph Units Definitions Format HydroCAD Software Solutions

Co to jest plik HCU?

Plik używany przez HydroCAD, program CAD, który pomaga zaprojektować rozwiązania odwadniające. Zawiera definicje jednostek dla projektu HydroCAD w formacie tekstowym. Reprezentuje jeden z kilku plików zawierających projekt HydroCAD.

UWAGA: Zainstalowane pliki HCU nie powinny być modyfikowane, ponieważ zawierają standardowe definicje systemów angielskich i metrycznych.

Jak otworzyć plik HCU?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HCU jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HCU z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HCU którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HCU

Inne problemy z plikiem HCU

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HCU nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HCU:

  • plik HCU którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HCU z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HCU nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik