• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HCP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HCP. Jeżeli chcesz otworzyć plik HCP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HCP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HydroCAD Project Format HydroCAD Software Solutions

Co to jest plik HCP?

Plik projektu wykorzystywany przez HydroCAD, program, który modeluje aktywność wody deszczowej w rozwiązaniach odwadniania wody. Zawiera wszystkie istotne dane dotyczące struktury i konfiguracji projektu HydroCAD. Zapisane w formacie tekstowym ASCII.

Pliki HCP są używane z kilkoma innymi plikami HydroCAD, które zawierają projekt HydroCAD, w tym pliki .HCE, .HUH, .HCR, .HCI, .HCU i .HCC.

Jak otworzyć plik HCP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HCP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HCP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HCP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HCP

Inne problemy z plikiem HCP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HCP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HCP:

  • plik HCP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HCP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HCP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik