• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HCL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HCL. Jeżeli chcesz otworzyć plik HCL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HCL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
HotDocs Library Format HotDocs

Co to jest plik HCL?

Archiwum biblioteczne utworzone przez HotDocs, aplikację do przygotowywania formularzy cyfrowych, często wykorzystywaną do ubezpieczeń i form prawnych. Zapisuje zbiór "klauzul", czyli szablonów tekstowych, które można wstawić do formularza. Zapisano w skompresowanym formacie ZIP.

Pliki HCL są używane w plikach biblioteki klauzuli .HDL, które zawierają odwołań do klauzul w archiwum klauzul. Dlatego podczas otwierania pliku HDL z plikiem HCL HotDocs wyodrębnia i rozpakowuje każdą klauzulę w czasie, gdy jest potrzebna przez aplikację.

Biblioteki klauzul i archiwa klauzów są zapisywane w następującym katalogu: Moje dokumentyHotDocsLibraries.

Jak otworzyć plik HCL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HCL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HCL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HCL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HCL

Inne problemy z plikiem HCL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HCL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HCL:

  • plik HCL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HCL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HCL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik