• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HBX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HBX. Jeżeli chcesz otworzyć plik HBX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HBX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BinHex Compressed File ASCII Archive N/A

Co to jest plik HBX?

Binarny do Heksadecymalny plik tekstowy utworzony dla komputerów Mac. Zawiera skompresowane i zakodowane dane, które były pierwotnie w 8-bitowym formacie binarnym, ale teraz jest w formacie 7-bitowego tekstu. Zazwyczaj używany do przesyłania obrazów binarnych, dokumentów i danych multimedialnych przy użyciu formatu tekstowego w załącznikach wiadomości e-mail.

Rozszerzenie ".hbx" jest alternatywą dla bardziej powszechnie używanych rozszerzeń .SHX lub .HQX.

Jak otworzyć plik HBX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HBX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HBX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HBX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HBX

Inne problemy z plikiem HBX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HBX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HBX:

  • plik HBX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HBX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HBX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik