• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku HBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem HBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik HBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku HBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Mathcad Handbook Format Mathsoft

Co to jest plik HBK?

Plik utworzony przez Mathcad, inżyniera obliczeń oprogramowania. Określa kolejność plików indivdual w książce elektronicznej Mathcad, gdy czytelnik przechodzi przez nią. Działa bardzo podobnie do książki związanej z fizyczną książką. Może być tworzony za pomocą dowolnego edytora tekstu lub edytora tekstów, ale musi być zapisany jako tekstowy.

Pliki HBK będą znajdować się w podkatalogu HANDBOOK, który znajduje się w folderze Mathcad Professional. Jeśli nie masz podkatalogu HANDBOOK, utwórz go. W tym folderze będą przechowywane pliki HBK i arkusze Mathcad.

Aby otworzyć książkę elektroniczną, przejdź do tej samej lokalizacji pliku HBK, w programie Mathcad wybierz polecenie Otwórz książkę z menu Pomoc, wyszukaj plik HBK, którego szukasz, kliknij na niego, a następnie kliknij przycisk "Otwórz".

W celu uzyskania podręcznika Queuing Theory Handbook z dysku CD Queuing Theory CD należy go zainstalować ręcznie. Na dysku twardym, w katalogu Mathcad Professional, znajdź lub utwórz folder Handbook. Skopiuj plik Queuing i plik Queuing.Hbk z dysku CD Queuing Theory i wklej je do folderu Handbook Mathcad Professional. Po przeniesieniu pliku i folderu będziesz mógł uzyskać dostęp do podręczników z poziomu Mathcad, przechodząc do Pomocy, a następnie Open Book, a następnie klikając folder Handbook Mathcad, a następnie wybierając odpowiedni plik HBK.

Mathsoft został przejęty przez Parametric Technology Corporation w 2006 roku.

Jak otworzyć plik HBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku HBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi HBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem HBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik HBK

Inne problemy z plikiem HBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem HBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami HBK:

  • plik HBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku HBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik HBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik